6 Eylül 2019    /  Bilgisel Yazar

  Okuma süresi: 5 dakika
 Yorum Yok
 360 Görüntüleme

Ayın Mobil Uygulamaları (Eylül)

Paylaş:

Akıllı cihazların yaygınlaşması ile, bilgisayar üzerinde hallettiğimiz neredeyse tüm işleri artık mobil cihazlar ile tamamlayabilir olduk. Hatta, akıllı telefonlar sayesinde spor takibi, kitap okuma, müzik eserleri oluşturma, tasarım ve çizim yapma gibi faaliyetleri yürütebilir olduk. Bu yüzden, teknoloji meraklıları ve son kullanıcılar olarak mobil uygulamalar konularında sürekli bir arayış halinde oluyoruz. “Ayın mobil uygulamaları” serimizde, içinde bulunduğumuz ay için birkaç mobil uygulama belirleyeceğiz. Bu uygulamaları belirlerken, herhangi bir kategori gözetmeden, işe yarar oluşlarını ve hizmet ettikleri fikirleri göz önünde bulunduracağız. Bu yazımızda, Eylül ayı için seçtiğimiz mobil uygulama listesini sizinle paylaşacağız. Aşağıdaki uygulamaların bazıları her iki platformda, bazıları sadece Android (Google Play) üzerinde, bazıları ise sadece iOS (App Store) üzerinde bulunmaktadır. Gelin, bu ayki mobil uygulama önerilerimize birlikte göz atalım.

Eylül ayı için seçtiğimiz mobil uygulama listesi

eReader Prestigio: Reader

eReader Prestigio: Reader - Ayın mobil uygulamaları (Eylül)eReader Prestigio: Reader, birçok dili ve formatı destekleyen, metin ve sesli kitap okuyucu uygulamasıdır. Şüphesiz, bu amaca hizmet eden yüzlerce uygulama var. Fakat, eReader Prestigio: Reader uygulamasının arayüzü, kullanım kolaylığını destekleyen yapısı ve destek yelpazesi, diğer uygulamaların önüne geçmesinde büyük rol oynamakta. Bu uygulama ile epub, html, txt, pdf, fb2, fb2.zip, mobi, epub3, djvu ve daha bir sürü formata sahip dosyalarını açabilir, şık ve sade tasarımıyla eşsiz okuma tecrübesi edinebilirsiniz. eReader Prestigio: Reader, sesli okuma desteğine sahiptir. Böylece, okumaktan yorulduğunuzda, okuduğunuz metni “sesli okuma” sayesinde dinleyebilirsiniz. Farklı mekanlar ve günün çeşitli saatlerine göre değiştirebildiğiniz okuma teması, özellikle gece okuyuşlarınızda gözlerinizi yormamak ve hatta batarya kullanımını azaltmak adına koyu temayı kullanabilirsiniz.

Eklediğiniz kitaplar ve dosyalar hoş görünümlü bir raf üzerinde dizilir. Böylece, bu mobil uygulama sayesinde, sanal kütüphane oluşturmak için harika bir fırsat elde etmiş olursunuz.

Fakat, kötü bir haberimiz var! eReader Prestigio: Reader, sadece Android (Google Play)’de bulunmakta!

Google Play (Android)

 


 

DailyArt

Ayın Mobil Uygulamaları (Eylül) - DailyArtSanat meraklısı dostlar için hazırlanmış harika bir uygulama! DailyArt‘ı, “klasik, modern ve çağdaş sanat eserlerinin yer aldığı bir cevher” diye tanımlasak abartmış olmayız. 3000’den fazla eser, 780 sanatçı biyografisi ve 500 müze koleksiyonu ile keyifli zamanlar geçirmeye hazır olun. Üstelik her gün, o güne özel bir eser ve hikayesi ile kültürel birikimlerinize yenilerini ekleyebilir, tüm bunları ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Göz attığınız sanat eserlerinin keyfini çıkarırken, söz konusu eserin hikayesini de okuyabilirsiniz. DailyArt uygulamasının yaklaşık 700.000 kullanıcısı var ve bu sayı günden güne artmakta.

Sanat aşkınıza ara vermemek, daima yanınızda taşımak istiyorsanız, DailyArt adlı mobil uygulama tam size göre!

DailyArt, hem Android (Google Play), hem de iOS (AppStore) platformlarında mevcut ve tamamen ücretsiz.

Google Play (Android) / App Store (iOS)

 

 

PlantSnap

Ayın Mobil Uygulamaları (Eylül) - PlantSnapDoğa severler ve meraklılar için başarılı bir uygulama. Doğada var olan tüm bitkilerin adını, özelliklerini bildiğinizi düşünün. Bu pek mümkün görünmüyor, değil mi? Aslında mümkün. PlantSnap ile, karşılaştığınız tüm bitkilerin bilgilerini bir parmak hareketi ile detaylıca görebilir ve merakınızı anında giderebilirsiniz. İsterseniz bilimsel çalışmalarınıza yardımcı olması amacıyla, isterseniz bir doğa sever olarak meraklı araştırmalarınızda, isterseniz de rastgele oluşan durumlarda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu uygulama ile doğayı anlamaya başlayabilirsiniz.

PlantSnap; çiçekler, ağaçlar, sulu meyveler, mantarlar ve daha fazlasını keşfetmek için kullanabileceğiniz başarılı bir mobil uygulama.

Dilediğiniz bitkinin fotoğrafını çekin ve bilgilerini anında görün. Ücretsiz erişebileceğiniz PlantSnap hem Android (Google Play), hem de iOS (AppStore) platformlarında mevcut.

Google Play (Android) / App Store (iOS)

 


 

Kwit

Ayın Mobil Uygulamaları (Eylül) - KwitHepimiz, sağlığımızı ciddi anlamda korumak zorundayız. Amacımız, umudumuz, hayallerimiz ve uğraşlarımız her ne yönde olursa olsun; doğaya ve evrene fayda sunabilmek, hayallerimize ulaşabilmek, sevdiklerimiz ve sevenlerimizi derin bir boşluğa itmemek için sağlık konusunda dikkatli davranmak zorundayız. Tüm bu tedbirlerin en popüler olanından bahsedeceğiz bu uygulama vesilesi ile; Sigarayı bırakmak! Sigara, elbette hiç başlamamamız gereken bir alışkanlık, hatta bağımlılık. Fakat, başlamış bulunmamız, ömrümüzün sonuna dek bu girdapta sürüneceğimiz anlamına gelmiyor. Sigarayı bırakmak için gerçekten işe yarar bir uygulama; Kwit. Bu mobil uygulama ile sigarayı bırakma sürecinizi renkli hale getirebilir, çeşitli istatistikleri görebilir, sabrettiğiniz süre boyunca yeni başarılar açabilir, geçen zaman içerisinde vücudunuzda meydana gelen değişimleri öğrenebilirsiniz.

Kwit’i ücretsiz edinebilirsiniz. Bazı özellikler için uygulama içi satın alım imkanı sunan bu uygulama hem Android (Google Play), hem de iOS (AppStore) platformlarında mevcut.

Google Play (Android) / App Store (iOS)

 


 

Sonuç

Eylül için seçtiğimiz mobil uygulamaları sizinle paylaştık. Umarız bu uygulamalar ile keyifli zamanlar geçirirsiniz. Aklınıza takılan sorular ya da önerileriniz için yorum yapabilir veya iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

İlginizi Çekebilir