Etikete ait yazılar: oneri-govde-sag

18 Eylül 2019

AdSense Onayı Alma ve AdSense İle İlgili Faydalı Bilgiler


AdSense onayı almak, birçok kullanıcının merak ettiği bir husus. Bir web siteniz varsa, kısa veya uzun süredir çeşitli konularda içerikler üretiyorsanız, hatta bu yola başlamayı düşünen ama bazı şüphe ve korkularından sıyrılamamış insanlardan biriyseniz, Google AdSense onayı konusunda hazırladığımız bu rehber sayesinde AdSense onay sürecini en az sancı ile tamamlamış olacaksınız. Günümüzde çoğu internet kullanıcısının tereddüt ve şikayet ettiği AdSense onay süreci ile ilgili bildiğiniz ama gözünüzden kaçan unsurlardan, tecrübe ettiğimiz ve önemsiz sanılan ufak detaylara kadar, önemli gördüğüm tüm unsurlara değindiğimiz bu yazının sonunda potansiyel bir reklam yayıncısı olma yolunda büyük bir adım atmış olacaksınız. Dilerseniz, AdSense ile ilgili hazırladığımız mini rehbere birlikte göz atalım.

(daha&helliip;)

6 Eylül 2019

Ayın Mobil Uygulamaları (Eylül)


Akıllı cihazların yaygınlaşması ile, bilgisayar üzerinde hallettiğimiz neredeyse tüm işleri artık mobil cihazlar ile tamamlayabilir olduk. Hatta, akıllı telefonlar sayesinde spor takibi, kitap okuma, müzik eserleri oluşturma, tasarım ve çizim yapma gibi faaliyetleri yürütebilir olduk. Bu yüzden, teknoloji meraklıları ve son kullanıcılar olarak mobil uygulamalar konularında sürekli bir arayış halinde oluyoruz. “Ayın mobil uygulamaları” serimizde, içinde bulunduğumuz ay için birkaç mobil uygulama belirleyeceğiz. Bu uygulamaları belirlerken, herhangi bir kategori gözetmeden, işe yarar oluşlarını ve hizmet ettikleri fikirleri göz önünde bulunduracağız. Bu yazımızda, Eylül ayı için seçtiğimiz mobil uygulama listesini sizinle paylaşacağız. Aşağıdaki uygulamaların bazıları her iki platformda, bazıları sadece Android (Google Play) üzerinde, bazıları ise sadece iOS (App Store) üzerinde bulunmaktadır. Gelin, bu ayki mobil uygulama önerilerimize birlikte göz atalım. (daha&helliip;)

Ayın Mobil Oyunları (Eylül)
4 Eylül 2019

Ayın Mobil Oyunları (Eylül)


Mobil oyunların, çağımızın ticaret piyasasında büyük bir yeri var. Hatta çoğu geliştirici, geçimini mobil oyunlar geliştirerek kazanıyor. Birçok gencin hayali mobil uygulama ve oyun geliştirmek olmuş durumda. Hal böyle olunca, Android ve iOS platformlarında oyun geliştiren geliştiriciler ve oyunları arasında inanılmaz bir rekabet söz konusu. Geçen her anda bir sürü oyun daha sürülüyor piyasaya. Ulaşılabilirliği açısından kolaylık sağladığı için de çoğu geliştiricinin yöneldiği mobil oyun piyasası gün geçtikçe gelişmeye ve genişlemeye devam ediyor. Bu şart ve olgular göz önüne alınınca, “aradığımız ve bize hitap eden oyunları nasıl bulacağız?” diye sormadan edemiyor insanlar. Bu yazımızda, bundan sonra her ay paylaşacağımız “ayın mobil oyunları” serimizin Eylül ayına ait olan listesini paylaşıyoruz. Gelin, uzun uğraşlar sonucu seçtiğimiz Eylül ayının en iyi oyunlarına birlikte göz atalım. Aşağıda yer alan tüm oyunlar hem Android, hem de iOS platformlarında bulunmaktadır.

(daha&helliip;)

Wordpress İçin En Popüler 10 Forum Eklentisi
3 Eylül 2019

WordPress İçin En Popüler 6 Forum Eklentisi


Bilindiği üzere WordPress, dünya çapında oldukça popüler bir web iskeleti. Web iskeleti diye tanıtmamızın sebebi; her ne kadar “blog” yazılımı olarak gösterilse de, aslında birçok amaca ve projeye hizmet edebilecek düzeyde güçlü olduğu için, akla gelebilecek her konuda planlanan projelerde web sitelerinin iskeletini oluşturmakta oldukça başarılı olması. WordPress kullanarak oluşturamayacağınız platform neredeyse yok diyebiliriz. Bunlardan biri de forum. Günümüzde etkisi hala görünse de, sosyal medyanın popülaritesi yüzünden geçmişe göre pek rağbet görmeyen forumlar, birçok insanın ihtiyacını karşılamak için hala tek seçenek. Herhangi bir sebeple, web sitenize forum eklemek ya da web sitenizi bir foruma çevirmek isteyebilirsiniz. Bunun için birçok yöntem mevcut olsa da, WordPress’in sunduğu nimetleri kullanarak bu amacınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazıda, WordPress ile oluşturduğunuz web sitenizde kullanabileceğiniz en popüler 10 forum eklentisini ve forum mantığını inceleyeceğiz.

(daha&helliip;)

Yazarlar

İlginizi Çekebilir